.01   Yabancı yatırımcılara ait hisse senedi saklama bakiyeleri
.02   Yabancı banka aracı kurum veya şahıs nam ve hesabına gerçekleştirilen işlemler
   
.01   Temel Değ. ve Oranlar
.02   Getiri Tablosu
.03   Sermaye Artırımları
 
 
.01   Sektörel Hisse Senedi
Önerilerimiz
.02   Hisse Senedi Öneri Listesi
Açıklamaları
.03   Para Giriş-Çıkış Tablosu
 
 
   
  Günlük - 19/01/2017 10:28
 

Borsa İstanbul’un dolarla imtihanı
Dünya piyasalarının dolar kabusu devam ediyor. Trump’ın güçlü dolar rekabet gücümüze zarar veriyor açıklamasıyla yılın en düşük seviyesine gerileyen dolar dün akşam Yellen’in "enflasyon ve istihdamda hedefe yakınız" mesajıyla %1,0’e yakın yükseldi.
Güçlü dolar gelişmekte olan ülke paralarında satışa yol açarak borçlanma piyasalarında satışa yol açtı. Yüksek betalı Türk lirası bu sabah ilk işlemlerde %0,6 gerileyerek wondan sonra en çok değer kaybeden gelişmekte olan ülke parası oldu.
Merkez Bankası’nın oluşturduğu döviz swap piyasası dün 500 milyon dolarlık swap ihalesi ile açıldı. Merkez Bankası’nın ödediği %8 faiz oranı Londra piyasasındaki cari fiyatlamaya göre daha düşük olduğu için ve teminat oranı daha yüksek olduğu için katılım görece zayıf oldu.
Ancak bu piyasanın kurulması daha önce %7,5 civarı fiyatlamaya razı olan Türk bankaları için önemli bir alternatif. Rekabetçi bir fiyatlamaya geçilmesi durumunda döviz kurundaki oynaklığı azaltan düzenleyici bir etki yaratabilir.
Türk lirasındaki kayba rağmen Borsa İstanbul’da hafif alıcılı bir seyir bekliyoruz. Doların son günlerdeki yükselişine rağmen Borsa İstanbul son günlerde banka hisselerinde tepki alımlarıyla yükselişini sürdürdü. Emlak Konut önderliğinde 20 yıl vade ve düşük faizle yapılacak konut seferberliği Emlak, İş, Özak, Torunlar gibi gayrı menkul yatırım ortaklıklarında hareketlilik yaratabilir.


 
  Son Günlük Bülten için tıklayınız
 
  Haftalık - 26/09/2016 11:59
 

Moody’s not indirimi sonrası ilk fiyatlamalar...

Cuma günü geç saatlerde gelen açıklama ile Moody’s kredi notumuzu Baa3’den yatırım yapılabilir seviyenin bir altına Ba1’e çekti. İndirime neden olarak (i) ülkenin dış finansman ihtiyacının karşılanmasına yönelik risklerin artması ve (ii) daha önce kredi notunda artışı destekleyen büyüme ve kurumsal gücün zayıflaması gösterildi. Bu sabahki işlemlerde TL’de dolara karşı yaklaşık %1.5 oranında bir kayıp gözleniyor. BIST is 76.7K seviyesinde %4’e yakın bir kayıpla işlem görüyor. 10 yıllık bono faizlerinde ise 40 baz puanlık bir genişleme oldu.

 
  Son Haftalık Bülten için tıklayınız
 
  Aylık - 04/11/2016 18:29
 

Güçlü dolar, yüksek faiz endişesi şimdilik gündemden düştü

Kasım ayına bir iyi bir de kötü haberle başlıyoruz. İyi haber! Güçlü dolar, yüksek faiz korkusunu geride bıraktık. Beklentilerden güçlü gelen ekonomi verilerine rağmen dolar Ekim sonundan beri değer kaybediyor ve ABD tahvilleri prim yapıyor. Kalıcı olmasa da Türkiye için iyi haberdir.

 
  Son Aylık Bülten için tıklayınız
   
   
  Rapor Arşivi
 
       
  19.01.2017 tarihli kapanış ve değişim rakamları
Güncel verilere ana sayfadan ulaşabilirsiniz.
 
  Kpnş. $ Kpnş. TL Değ. $ %  
  BIST 100 2,17 82.300 -1,02  
  BIST 30 2,64 100.379 -0,96  
  Mali 2,82 107.210 -1,48  
  Sınai 2,36 89.667 -0,85  
  Hizmetler 1,39 52.974 -0,10  
  Teknoloji 1,85 70.286 -1,60  
Hacim : 1.302mn $ 4.949mn TL
       
     
   
 
  Güncel Haber Bulunmamaktadır...  
     
    Devamı  
 
 
  © Copyright 2003 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
  TradeMaster, TradeMaster International, TradeMaster Mobile, TradeMaster İş Yatırım, TradeMaster FX, TradeMaster FX Plus, Invest Art, Geniş Açı ve Camiş Online, İş Yatırım Menkul Değerler'in tescilli markalarıdır.
  Bu sitede yer alan bilgiler “İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir ve sermaye piyasasındaki alım satım kararlarınızı destekleyecek yeterli bilgiyi içermeyebilir. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Reuters   Matriks
  Veriler Reuters Limited ve Matriks Bilgi Dağıtım Hiz. A.Ş. tarafından sağlanmakdır. Uyarı notu için lütfen tıklayınız.
  Designed and developed by INNOVA IT Solutions Inc.
 
Piyasalar / Yurtiçi Sermaye Piyasaları / Hisse Senetleri Piyasası